"Należy im się za tę ciężką pracę, za coraz trudniejsze dzieci, za wykształcenie" Wiece poparcia dla strajkujących nauczycieli w Gdańsku i Rybniku

Autor: Redakcja ipolska24 x-news
REKLAMA

W Gdańsku i Rybniku zorganizowano wiece poparcia dla strajkujących nauczycieli. Oprócz samych pedagogów uczestniczyli w nich też rodzice, uczniowie i seniorzy. Wznoszono transparenty głoszące m.in. "Kocham swoją pracę, nienawidzę swojej pensji".

Wiele osób miało na ubraniach naklejki lub przypinki ze znakiem wykrzyknika, który stał się symbolem poparcia dla nauczycielskiego strajku.

"To, że nauczyciele zaczną strajkować, było do przewidzenia bo jest bardzo źle, jeżeli chodzi o edukację"
powiedziała jedna z uczestniczek wiecu w Gdańsku
"Uważam, że nauczyciele zarabiają za mało, chodzi też o godność nauczycieli. Nie może być tak, że jedne grupy mają podwyżki, a nauczyciele po prostu nie mogą nic wywalczyć"
stwierdził natomiast uczestnik demonstracji w Rybniku

Strajk w szkołach zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczął się 8 kwietnia. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności". Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach. Według ZNP do strajku przyłączyło się około 74 proc. szkół.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA