Argentyna walczy z dyskryminacją w sporcie. Mieszane składy rozegrały mecz piłki nożnej. "To nie koniec, a początek sprawy. Jest jeszcze wiele do zrobienia"

Autor: Redakcja ipolska24.pl, vid. x-news
REKLAMA
REKLAMA

W Argentynie odbył się wyjątkowy mecz, którego celem miało być zwrócenie uwagi na dyskryminację kobiet w sporcie. Jedną z pomysłodawczyń spotkania piłkarskiego, w którym rywalizowały drużyny mieszane, była Macarena Sanchez, domagająca się przed argentyńskim sądem uznania jej za profesjonalną piłkarkę.

W ojczyźnie Lionela Messiego zawodniczki nadal są traktowane jak sportowcy gorszej kategorii. Grają na statusie amatorek lub półamatorek, a za swoją pracę dostają minimalne pensje lub grają całkowicie za darmo. Sanchez, która mogła liczyć na niewielkie stypendium, a poza grą w piłkę była również zatrudniona w administracji klubu, została z dnia na dzień zwolniona, a ze względu na przepisy nie mogła w środku sezonu dołączyć już do innego zespołu.

Piłkarka domaga się teraz odszkodowania, a także uzyskania statusu profesjonalistki, który chroniłby ją (a w przyszłości także inne zawodniczki) przed tego typu sytuacjami.

" - To był pierwszy pozytywny krok, ale nadal jest wiele do poprawy, więc uznajmy, że to nie koniec, a początek sprawy. Wciąż jest wiele do zrobienia i musimy domagać się od Związku i klubów, by przestrzegały prawa i wspierały rozwój piłki nożnej kobiet"
Macarena Sanchez

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA