Minister rolnictwa po kontrolach rzeźni: Wyniki nie wskazują na zagrożenie zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja

W ministerstwie rolnictwa odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działania podjęte przez resort oraz Główny Inspektorat Weterynarii ws. jakości produkowanego w Polsce mięsa wołowego. Kontrole w polskich rzeźniach zostały przeprowadzone po wyemitowaniu przez program Superwizjer TVN reportażu dotyczącego nielegalnego uboju chorych krów.

W sumie skontrolowano 102 rzeźnie, w tym 66 rzeźni szczególnego ryzyka oraz 10 rzeźni w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt. W 47 rzeźniach stwierdzono nieprawidłowości. Były to nieprawidłowości, które nie skutkowały zamknięciem zakładu
poinformował Paweł Niemczuk, główny lekarz weterynarii.

Zdaniem ministra rolnictwa, wyniki kontroli jednoznacznie dowodzą, że jakość polskiego mięsa nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów.

Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się także do sposobu w jaki Polska została potraktowana m.in. przez Czechów i Słowaków po emisji reportażu o chorych krowach.

Państwo wiecie o tym, jak zostaliśmy bardzo ostro potraktowani przez naszych kolegów z Czech i Słowacji. (…) Potem okazało się, że mięso nieznanego pochodzenia, czyli spoza systemu rejestracji i ewidencji zwierząt były również w Czechach, były zakłady rozbioru, były ubojnie nigdzie niezgłoszone
mówił Ardanowski.

Dodał, że w ostatnich tygodniach ze Słowacji przyjechał także drób z salmonellą. Jak tłumaczył, polskie władze podjęły w tej sprawie działania, ale nie zdecydowały się na zrobienie z tego "wielkiego wydarzenia medialnego".

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA