Porażka rządu Theresy May. Izba Gmin znów odrzuciła porozumienie w sprawie brexitu

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja

Izba Gmin odrzuciła projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko porozumieniu opowiedziało się 391 deputowanych. Za umową było 242.
Pomimo wysokiej porażki szefowa rządu oceniła, że wynegocjowana umowa "jest najlepszym i w rzeczy samej jedynym porozumieniem", jakie jest możliwe w wyniku negocjacji z Unią Europejską.

Sama zmagałam się z tym wyborem i żarliwie wierzę we wprowadzenie w życie wyniku referendum. Równie gorąco wierzę jednak, że najlepszym sposobem jest wyjście w uporządkowany sposób, za porozumieniem, i wciąż jestem przekonana, że istnieje w tej izbie większość dla takiego sposobu działania
powiedziała May.

W związku z porażką May w głosowaniu, w środę (13.03) parlament będzie głosował nad tym, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z Unii bez umowy (tzw. twardy brexit). Jeżeli ten wniosek również nie przejdzie, w czwartek 14 marca parlamentarzyści otrzymają szansę, by opowiedzieć się za tym, by rząd przedłużył proces opisany w art. 50 traktatu UE i w efekcie opóźnił brexit.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA