Goodyear pokazał opony przyszłości

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Goodyear zaprezentował futurystyczny koncept opony, która miałaby służyć w przyszłości latającym samochodom. - Koncept Goodyear Aero to opona niepneumatyczna, która jest w stanie unieść obciążenia generowane przez samochód, a ta sama struktura po obróceniu opony o 90 stopni i ustawieniu jej poziomo zamieni się w pędnik, który uniesie pojazd w powietrze - tłumaczył pomysł Sebastien Fontaine, Senior Industrial Designer Goodyear. 

Sama koncepcja opony bez powietrza jest oparta o już funkcjonujące modele, wykorzystywane w kosiarkach przemysłowych.

Goodyear wyprzedza przyszłość. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie firma Goodyear zaprezentowała koncepcje oparte na autonomiczności i elektryczności. Jednym z nich jest futurystyczny koncept opony, która miałaby służyć w przyszłości latającym samochodom.
"Goodyear od zawsze zmierza z duchem przyszłości i innowacji. Dlatego prezentujemy nowy projekt - oponę, która nie jest, tak jak klasyczna opona, napompowana powietrzem. Struktura tej opony powoduje, że po obróceniu jej o 90 stopni, do pozycji poziomej, powstaje wirnik pozwalający wznieść się w powietrze - powiedział Sebastien Fontaine - Senior Industrial Designer Goodyear.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA