Austriacki biznesmen z "taśm Kaczyńskiego" w warszawskiej prokuraturze

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja
REKLAMA
REKLAMA

Gerald Birgfellner, który miał przygotowywać budowę wieżowca przy ulicy Srebrnej w Warszawie,stawił się w stołecznej prokuraturze, gdzie jest przesłuchiwany. Austriacki biznesmen rozmawia z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na tak zwanych taśmach Kaczyńskiego, publikowanych przez "Gazetę Wyborczą".

Austriak jest przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Towarzyszyli mu pełnomocnicy: Jacek Dubois i Roman Giertych. Przed budynkiem odbyła się manifestacja, której uczestnicy skandowali „przesłuchajcie Kaczyńskiego”.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała 29 stycznia stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera i dwóch innych osób. Rozmowa dotyczyła między innymi planów budowy w Warszawie składającego się z dwóch wież biurowca przez powiązaną z Prawem i Sprawiedliwością spółkę Srebrna.

Budowa miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 milionów euro, czyli około 1,3 miliarda złotych. Ostatecznie inwestycja została zawieszona.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA