Kolorowe opaski mają zmniejszyć kolejki na SOR. W Białymstoku testowany jest nowy system obsługi pacjentów

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja
REKLAMA

Kolorowa opaska z numerkiem – to pomysł Ministerstwa Zdrowia na usprawnienie pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku jako jedna z kilku placówek w kraju testuje właśnie pilotażowy program TOP SOR. Jego wprowadzenie miałoby uporządkować sytuację w poczekalniach SOR. Pacjenci mieliby na bieżąco informację o przewidywanym czasie oczekiwania.

Jak to działa? Pacjent przychodzi na SOR i kieruje się do automatu, gdzie pobiera numerek. Następnie trafia na tzw. triaż, czyli ocenę stanu pacjenta, którą przeprowadza pielęgniarka. Po takiej ocenie pacjent otrzymuje opaskę, w zależności od przypadku – w odpowiednim kolorze.

Do tej pory nie mieliśmy informacji, ile czasu trwa obsługa pacjentów na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Nie mogliśmy tego sprawdzić elektronicznie. Codziennie raportujemy wyniki do Ministerstwa Zdrowia i sami również sprawdzamy czy da się coś usprawnić
tłumaczy Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik szpitala.

Pacjenci są zadowoleni z nowego systemu. - Nie trzeba się kłócić, kto jest który w kolejce, bierze się numerek, później po numerku wzywają do lekarza – powiedział jeden z pacjentów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA