Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej protestują przeciw decyzjom ministra energii i rady nadzorczej spółki

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja
REKLAMA

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali o powołaniu sztabu protestacyjno-strajkowego. Twierdzą, że działania ministra energii i rady nadzorczej są szkodliwe dla spółki. Stanowiska, decyzją rady, straciło w czwartek (10.01) dwoje wiceprezesów. Powodem ma być "utrata zaufania do zarządu".
Posiedzenie rady nadzorczej zostało przerwane przez kilkudziesięciu związkowców, którzy weszli do sali obrad rady, domagając się cofnięcia uchwał o odwołaniu wiceprezesów oraz wyjaśnienia przyczyn decyzji rady.

Żądali też rezygnacji szefowej rady nadzorczej Haliny Buk. Obawiają się m.in., że odwołanie zarządu to krok do przejęcia środków z Funduszu Stabilizacyjnego i przeznaczenie ich na finansowanie budowy elektrowni Ostrołęka. Szefowa rady JSW stanowczo zdementowała jednak takie informacje.

Jako przedstawiciele pracowników w radzie nadzorczej, mając na uwadze przede wszystkim dobro spółki, oświadczamy, że nie zgadzamy się z treścią podjętych uchwał. Przed głosowaniem nie przedstawiono nam jakichkolwiek argumentów i okoliczności uzasadniających podjęcie przedmiotowych uchwał. Wcześniej poinformowano nas, że głosowanie będzie dotyczyło innego członka zarządu. W naszej ocenie powyższe działania nie służą dobru spółki i negatywnie wpływają na jej funkcjonowanie i dalszy rozwój
wyjaśnił Robert Kudelski, sekretarz rady nadzorczej.
Działania członków rady nadzorczej z mianowania ministra energii są szkodliwe dla JSW. Działanie ministra również szkodzi Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Nie dotrzymał pewnych zobowiązań i uważamy, że nie możemy już mieć zaufania do ministra Tchórzewskiego
oświadczył Sławomir Kozłowski z Solidarności JSW.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA