Cumulusy czyli wybory najlepszych z najlepszych

Autor: Redakcja portalu iPolska24.pl foto redakcja

Międzynarodowy Plebiscyt Lotniczy Cumulusy 2018 wszedł w najbardziej fascynującą fazę. Zostały ogłoszone nominacje, a fani lotnictwa mogą już głosować bezpośrednio na swoich ulubieńców. Na stronie www.cumulusy.pl można znaleźć wszystkie kody sms-owe przypisane do poszczególnych kandydatur. Na stronie także można znaleźć formularze do głosowania bezpośrednio w Internecie. 

Kandydatury pogrupowane są według kategorii:

- Cumulus Sportowy

- Cumulus Pokazowy

- Cumulus Spotterski

- Cumulus Extreme

W przypadku Cumulusa Sportowego czas na walkę jest ograniczony do 16 stycznia. Kto wejdzie do ścisłego finału, kiedy to w grze zostanie już tylko piętnaście kandydatur, zależy tylko i wyłącznie od liczby zdobytych głosów. 25 stycznia, podczas Open Day zostaną wręczone nominacje dla finałowej 15-tki. Ostateczna walka będzie trwała do końca stycznia.

Inaczej ma się rzecz w przypadku pozostałych kategorii. Tutaj głosowanie trwa bez przerwy aż do końca. Wszyscy są w stawce i każdy może wygrać, a ostateczna decyzja fanów zostanie ogłoszona podczas Gali Finałowej 2 lutego. Ta uroczystość odbędzie się w Gdyni. 

Wcześniej, 25 stycznia, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, podczas Cumulusy Open Day, poza wręczeniem nominacji, zaplanowano także wykłady i dyskusje dotyczące marketingu sportowego, paliwa lotniczego czy współpracy z mediami.

Organizatorem plebiscytu jest tradycyjnie Air Sports Promotion, do którego dołączyły w tym roku Fundacja Aeropact i firma Aeropact Sp. z o.o. znana w lotniczym światku z organizacji największych wydarzeń lotniczych. Wraz z włączeniem się firmy Sebastiana Golusa i Huberta Topolińskiego do działań na rzecz Cumulusów, do tradycyjnych statuetek sportowych dołączają kategorie pokazowe – za najlepszy pokaz solo (zagraniczny i krajowy), najlepszy pokaz zespołowy (także zagraniczny i krajowy). Kandydatury w tych kategoriach zostaną wskazane przez Kapitułę.

Organizatorzy postanowili zadbać o jeszcze jedną, bardzo liczną i ważną część społeczności lotniczej – o spotterów. Podczas tegorocznych Cumulusów zostanie przyznana statuetka za najlepsze zdjęcie lotnicze. Tu organizatorzy liczą na zgłoszenia samych fotografów.

Cumulusy - plebiscyt na najlepszych sportowców lotniczych, jest organizowany od czterech lat. Podczas gali sportowcy lotniczy otrzymują statuetki – błękitne Cumulusy, a także brązowy, srebrny i złoty. Kapituła przyznaje także Cumulusy specjalne za szczególne osiągnięcia na rzecz sportu lotniczego. Wśród laureatów statuetek specjalnych są między innymi: Jerzy Makula, Sebastian Kawa czy PLL LOT. 

Plebiscyt Cumulusy odbywa się pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, AOPA, Ministra Sportu i Turystyki, a także Aeroklubu Polskiego.

Patronat medialny nad Cumulusami objęli: TVP Sport, Rzeczpospolita, Radio Gdańsk, iPolska24.pl, Dziennik Bałtycki, trójmiasto.pl, dlapilota.pl, Przegląd Lotniczy, Lotnictwo Aviation International, aviation24.pl, samoloty.pl.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA