POLICJANCI Z KOMISARIATU KOLEJOWEGO W WARSZAWIE URATOWALI Z POŻARU TROJE LUDZI

Autor: policja

Dwaj policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie uratowali z pożaru troje ludzi. Jeden z nich podczas akcji ratunkowej doznał poparzeń. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ogień zaprószyli „lokatorzy”, którzy próbowali ogrzać się rozpalając ognisko.

Policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie patrolując peron Dworca Wschodniego w Warszawie zauważyli łunę ognia pomiędzy ul. Skaryszewską a nasypem kolejowym. Bez chwili wahania pobiegli w to miejsce. Okazało się, że w palącym się pustostanie było troje bezdomnych ludzi. Wszyscy wzywali pomocy. Ubranie jednego z mężczyzn paliło się, na podłodze leżała przygnieciona elementami konstrukcji budynku kobieta, a po drugiej stronie ściany ognia nieruchomo siedział drugi z mężczyzn.

Nie zważając na niebezpieczeństwo policjanci ruszyli na pomoc. Ugasili ogień na mężczyźnie i uwolnili kobietę, przenosząc ją w bezpieczne miejsce. Następnie z ognia wyciągnęli mężczyznę, u którego, jak się później okazało, dwukrotnie uruchomił się rozrusznik serca.

Po chwili na miejsce przybyła straż pożarna, która ugasiła pożar. Z powodu odniesionych obrażeń cała trójka została hospitalizowana. Interwencji medycznej wymagał również jeden z funkcjonariuszy, który doznał poparzeń.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ogień zaprószyli „lokatorzy”, którzy próbowali ogrzać się rozpalając ognisko. Mając na uwadze powyższe zdarzenie, policjanci z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie apelują do wszystkich o rozwagę, rozsądek i ostrożność przy ogrzewaniu pomieszczeń. Zwracamy się również do wszystkich z prośbą o to, by nie pozostawać obojętnym wobec ludzi bezdomnych i innych potrzebujących pomocy, szczególnie teraz, kiedy zbliża się okres jesienno-zimowy. Pamiętajmy, że są instytucje wyspecjalizowane w niesieniu pomocy tym osobom.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA