Co trzeba wiedzieć o najnowszych telewizorach?

Autor: kl Filip Olszak foto pixabay

Niestety mundial dobiega końca, co niektórzy nie wytrzymali emocji związanych z naszą reprezentacją piłkarską, a ich telewizory zakończyły swój żywot kilka pięter niżej. Dobrym rozwiązaniem jest teraz zakup nowego, większego odbiornika, obsługującego rozdzielczość 4k. Poniżej, kilka propozycji nad którymi warto się pochylić.

1. LG OLED (65C7V)

Ten telewizor zaprojektowany został dla osób, które przede wszystkim będą mieć gdzie go postawić lub powiesić. Elegancka stylistyka, ekstremalnie smukła budowa i 65” przekątnej ekranu, czyli aż 164 cm zdecydowanie zaabsorbuje szafkę RTV czy ścianę. LG zaskakuje swoją głębokością, bo jest to tylko 4.66 cm a z podstawą 21.7 cm. Zostawiając za sobą najważniejsze wymiary przejdźmy do technologii jakie zostały w nim zastosowane. Obsługa rozdzielczości 4k, czyli piłka na murawie będzie jeszcze wyraźniejsza, a aktor z ulubionego serialu jeszcze przystojniejszy. Dziesięcio-bitowa technologia zapewnia prawdziwą czarną czerń, a walory barw odkrywane są na nowo za pomocą 10 miliardów żywych kolorów. Dolby Vision™ oraz Dolby Atmos® zapewnią kinową jakość dźwięku i obrazu w domowym zaciszu. Obraz HDR oferuje zakres jasności pomiędzy najjaśniejszym i najciemniejszym punktem obrazu oraz optymalizuje go żeby zapewnić jeszcze bardziej realistyczne wrażenia. Dla osób mniej chętnych do działania lub gdy pilot leży zbyt daleko, dodana została funkcja rozpoznawania głosu za pomocą której możemy sterować sprzętem. Wracając do pilota, w zestawie dołączony jest Pilot Magic Remote, zaskakujący prostotą obsługi i małą ilością przycisków. 

2. SAMSUNG QLED (QE65Q6FAMT)

Kolejna pozycja to propozycja marki Samsung, również wyposażona w obsługę technologii 4k i Quatum Dot, dzięki którym otrzymujemy zaskakująco precyzyjny obraz wyświetlany na ekranie. Na ten sprzęt również potrzeba sporo miejsca w salonie, 65” które wypełni nasze wnętrze zaskoczy nie jednego amatora domowego kina. Prawdziwe odwzorowanie czerni oraz bieli zawdzięczamy  technologii Precision Black. Dla kogoś, kto uwielbia jednolite kolory i tła jest Tryb Ambient, pozwalający telewizorowi Samsung „zlać się” ze ścianą i sprawić, że będzie niewidoczny. Pedantyczne osoby ucieszą się z innowacyjnego rozwiązania Clean Cable Solution, rozwiązanie to zapewnia czystość za telewizorem od okablowania. Samsung wymyślił pewnego rodzaju „skrzynkę”, z której wyprowadzone są dwa kable podłączone do TV bezpośrednio. Następnie do tej skrzynki, która jest skrzętnie ukryta podłącza się wszystkie kable jak: HDMI, kable antenowe, itp. Sprytne prawda? Opisywany telewizor jest Smart, także wszystkie aplikacje, przeglądarki są w nim zawarte. Mirroring i sparowanie smartfonu to łatwizna, a do tego bardzo wygodne rozwiązanie w momencie wyświetlania zdjęć. Ale czy telewzior służy tylko do oglądania filmów? Otóż nie, ten model wyposażony jest w aplikację SmartThings dzięki której możemy sterować całym domem, dosłownie. Włączanie pralki nie musi być teraz nudne (jeżeli też jest smart).

3. PHILIPS (65PUS7502/12)

Pozycję numer 3 na liście zajął Philips z minimalistycznym wzornictwem i imponującą jakością obrazu 4k Ultra HD. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia Ambilight, która optycznie poszerza i pozwala wczuć się w akcje, telewizor po prostu świeci na ścianę w zależności od kolorów i dynamiki wyświetlanego obrazu. Płynny ruch, ostrość oraz lepsza głębia kolorów to jest to czym może pochwalić się Philips. Ponad osiem milionów pikseli oraz niespotykana dotąd technologia zwiększania rozdzielczości Ultra Resolution pozwalają uzyskać lepszą jakość obrazu w każdej sytuacji. Funkcja Micro Dimming, optymalizująca kontrast za pomocą zaawansowanego podświetlenia zapewnia idealne czernie i biele. Aplikacje Philips TV Remote pozwala na sterowanie TV z urządzenia przenośnego jak iPhone, iPad lub innego urządzenie z systemem Android. Złącze USB umożliwia podłączenie aparatu cyfrowego, odtwarzacza mp3 czy też innego nośnika pamięci z którego można wyświetlać i odsłuchiwać pliki na TV.

Wybór telewizora to trudny wybór, technologia poszła do przodu a sprzęt ten nie służy nam jedynie do odbierania telewizji kablowej i jest to inwestycja najczęściej na kilka lat. Jeżeli podejmiemy odpowiednią decyzję to wtedy należy zajrzeć na AleRabat.com, gdzie czekają dziesiątki kodów rabatowych i promocji do wykorzystania.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA