Niechciany statek z migrantami trafi do Hiszpanii. Malta i Włochy odmówiły przyjęcia 629 osób z Aquarius

Autor: Redakcja

Statek Aquarius należący do organizacji pozarządowej SOS Mediterranee, na którym znajduje się 629 migrantów z Afryki zostanie przyjęty w porcie w Walencji. Przez kilka dni trwał spór dyplomatyczny pomiędzy Włochami i Maltą, które nie chciały przyjąć migrantów do swoich portów.
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poinformował na Twitterze 11 czerwca, że przyjmie statek w Walencji. 12 czerwca burmistrz Barcelony Ada Colau zaoferowała 100 migrantom lokum w zarządzanym przez siebie katalońskim mieście.

Na statku Aquarius znajduje się 629 migrantów, którzy zostali uratowani podczas sześciu operacji na Morzu Śródziemnym. Wśród nich jest siedem kobiet w ciąży, 11 dzieci i 123 nieletnich.
Znajdowali się oni na pokładzie o 9 czerwca. Malta zaoferowała wysłanie na statek zaopatrzenia, a szef włoskiego MSW i wicepremier Matteo Salvini podziękował Hiszpanii za jej decyzję „w geście solidarności”. Polityk skrajnie prawicowej Ligi Północy podkreślił, że oczekuje, aby inne rządy zaangażowały się w pomoc migrantom.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA