Świat patrzy na Singapur. Historyczne spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem (AKTUALIZACJA)

Autor: KL

Takiego spotkania w historii jeszcze nie było. Po raz pierwszy oko w oko stanęli prezydent Stanów Zjednoczonych i przywódca Korei Północnej. W Singapurze trwa spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una. 

Przywódcy kilkukrotnie uścisnęli sobie dłonie, wymienili kilka kurtuazyjnych słów i często się uśmiechali. Następnie udali się na rozmowę, w której oprócz nich uczestniczyli tylko zaufani tłumacze. Niedługo później rozpoczęło się spotkanie w większym gronie - między innymi z udziałem urzędnika uważanego za prawą rękę Kima i amerykańskiego Sekretarza Stanu.

Głównym tematem szczytu jest denuklearyzacja Korei Płn. w zamian za gwarancje bezpieczeństwa i zniesienie sankcji gospodarczych, a także perspektywa nawiązania pokojowych stosunków Korei Północnej z Zachodem.

AKTUALIZACJA 07:09

W Singapurze zakończyło się spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w cztery oczy. Przed rozpoczęciem rozmów przywódcy USA i Korei Północnej spotkali się z dziennikarzami.

Przed nami wspaniała dyskusja. Nie mam wątpliwości, że będziemy mieli świetne relacje
podkreślił Trump


. Kim Dzong Un dodał, że niełatwo było doprowadzić do spotkania z powodu wielu uprzedzeń. - Ale pokonaliśmy je i jesteśmy tutaj - odparł. 
Teraz przywódcy prowadzą rozmowy w towarzystwie obu delegacji. Głównym tematem rozmów jest denuklearyzacja Korei Północnej i perspektywa nawiązania przyjaznych relacji.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA