Uderzył pieszego, ten zmarł w szpitalu. Rowerzysta usłyszał wyrok

Autor: Redakcja

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla rowerzysty, który uderzył pieszego. Pokrzywdzony mężczyzna zmarł po kilku dniach w szpitalu. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że rowerzysta działał nieumyślnie i nie chciał spowodować ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do incydentu doszło w sierpniu 2017 roku. 47-latek wraz ze znajomym wracał do domu. Obok przejechała grupa rowerzystów. Mężczyzna zwrócił im uwagę, że nie powinni jechać chodnikiem. Wywiązała się kłótnia. Jeden z rowerzystów - Sebastian Z. - podszedł do mężczyzny i uderzył go w głowę. 47-latek upadł na ziemię, a oskarżony oddalił się, nie udzielając mu pomocy.

Sędzia Paweł Balcerowicz w uzasadnieniu stwierdził, że mężczyzna miał prawo zwrócić uwagę rowerzyście, ale nie powinien używać wulgarnych słów.

Z kolei błędem oskarżonego było to, że zszedł z roweru i wdał się w niepotrzebną dyskusję z nietrzeźwymi osobami
powiedział Balcerowicz.

Oskarżony Sebastian Z. podczas procesu prosił o wybaczenie rodzinę zmarłego. Jak poinformowali jego pełnomocnicy, przed procesem między stronami została zawarta ugoda. W ramach zadośćuczynienia "za doznane krzywdy, ból i cierpienie" Sebastian Z. ma zapłacić żonie i córce pokrzywdzonego 50 tysięcy złotych. Rodzina zmarłego mężczyzny przyjęła przeprosiny oskarżonego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA