U agenta przy przez internet? Przewodnik dla kupujących ubezpieczenia online

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

Zakup ubezpieczenia to zwykle bardzo poważna decyzja. Kupujemy bowiem produkt, który ma nam zapewnić pomoc w sytuacji, która wiąże się z jakimś zagrożeniem. W jaki sposób lepiej jest kupić polisę? Czy wygodniej będzie to uczynić za pośrednictwem agenta, czy też warto zdecydować się na zakup przez internet?

Zakup ubezpieczenia u agenta

Większości z nas zakup polisy kojarzy się z wizytą w placówce firmy ubezpieczeniowej. Jest to jedna z możliwości, aczkolwiek wiąże się ona z pewnego rodzaju niedogodnościami. Mianowicie, nie każda firma ubezpieczeniowa posiada swój oddział nieopodal miejsca naszego zamieszkania, stąd też wizyta u agenta będzie się wiązać z koniecznością udania się do placówki. Istnieje jednak możliwość umówienia wizyty agenta u nas w domu, co jest szczególnie korzystne dla osób, które mają problemy z poruszaniem się lub też zwyczajnie nie chcą tracić czasu na przejazdy. Taka ewentualność łączy się jednak z rozmową z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej. To pozwala na wyjaśnienie wszystkich zapisów umowy, które nie zawsze są jasne, a także na zapoznanie się z dodatkowymi opcjami ubezpieczenia. 

Zakup ubezpieczenia przez internet 

Coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia online (https://tueuropa.pl/). Nic dziwnego, przecież w obecnych czasach zdecydowana większość z nas ma dostęp do internetu. Doskonale wiedzą o tym również ubezpieczyciele, którzy oferują swoje usługi w sieci. Każda firma ubezpieczeniowa posiada bowiem swoją witrynę internetową, na której możemy znaleźć jej ofertę, a także połączyć się z konsultantem, u którego kupimy interesujące nas usługi. Najlepszym tego przykładem jest TU Europa, jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Ciekawie prezentuje się również możliwość zakupu polisy za pośrednictwem porównywarki internetowej. Jest to specjalna strona, która umożliwia porównywanie ofert i cen polis różnych towarzystw. To niezwykle wygodny sposób na zakup ubezpieczenia. Po dokonaniu transakcji dokumenty związane z zawarciem umowy można otrzymać pocztą.

 Na co się zdecydować?

Każde z prezentowanych powyżej rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dla osób, które cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem, lepszym rozwiązaniem będzie zakup polisy u agenta. Pracownik firmy może ponadto wyjaśnić wiele niejasności. Z kolei dla tych, którym ciągle brakuje czasu, są bardzo zapracowani, znacznie ciekawszą możliwością będzie zakup ubezpieczenia przez internet. Polisę można w ten sposób kupić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem swojego komputera lub nawet smartfona. 

Niezależnie od tego jaką formę zakupu ubezpieczenia wybierzemy, zawsze powinniśmy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy. Są to zapisy regulujące wszystkie postanowienia. Dzięki temu poznamy nasze uprawnienia wynikające z zawartej umowy oraz okoliczności wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień w sytuacji wystąpienia określonych zdarzeń.

 

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA