Brat Benedykta XVI: Modlę się każdego dnia o łaskę dobrej śmierci dla mojego brata

Autor: kl
REKLAMA

Brat emerytowanego papieża Benedykta XVI - ksiądz Georg Ratzinger – udzielił wywiadu, w którym opowiedział o pogarszającym się stanie zdrowia byłej głowy Kościoła katolickiego. - Modlę się każdego dnia prosząc Boga o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata – powiedział brat byłego papieża.

90-letni papież senior Benedykt XVI cierpi na postępujący paraliż, który może dotrzeć do serca – zdradził w wywiadzie dla magazynu "Neue Post" Georg Ratzinger. 94-letni brat papieża po raz pierwszy otwarcie i dokładnie mówi tej chorobie, co interpretują watykaniści jako znak, że sytuacja jest poważna. Przypomina się jednak, że już wcześniej w jego publicznych wypowiedziach pojawiały się pewne alarmistyczne tony. Ksiądz Georg Ratzinger mówiąc o paraliżu wyjaśnił, że z powodu choroby jego brat musi poruszać się na wózku inwalidzkim.

"Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do Domu" – wyznał Benedykt XVI w liście do publicysty „Corriere della Sera” na początku lutego 2018 r.
"To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić" – dodał papież senior.

Od abdykacji Benedykt XVI mieszka "ukryty dla świata" w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Emerytowany papież, na zaproszenie Franciszka, brał udział w uroczystościach m.in. kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Od dłuższego czasu papież senior nie pokazuje się publicznie. Przyjmuje wizyty w swym domu. Odwiedza go tam papież Franciszek.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA