"Wojewoda to wierny sługa partii", "Depczecie godność byłego prezydenta". Rada Warszawy za zmianą ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską.

Autor: A.M.

Rada Warszawy podjęła uchwałę zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego, czyli dawnej Alei Armii Ludowej, na Trasę Łazienkowską.

Zgodę na ponowną zmianę nazwy "zdekomunizowanych" ulic musi wyrazić IPN i wojewoda mazowiecki. Taki wymóg wprowadza nowelizacja tzw. ustawy dekomunizacyjnej, która weszła w życie 7 stycznia.

W listopadzie ubiegłego roku, wybrany przez PiS wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera przemianował Al. Armii Ludowej na ulicę Lech Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska wyszła z inicjatywą ponownej zmiany nazwy ulicy, przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Za uchwałą było 31 radnych, przeciw 24, a od głosu wstrzymała się jedna osoba.

Radna PO Aleksandra Gajewska, uzasadniając wniosek o zmianę nazwy argumentowała, że decyzja wojewody została podjęta bez konsultacji społecznych. – Wykonanie tego zadania zapowiedział na jednej z miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu. Pokazał, że jest wiernym sługą swojej partii – powiedziała Gajewska.

Depczecie godność człowieka, który był prezydentem tego miasta. Nieważne jak oceniamy jego dorobek.
mówił przeciwny zmianie nazwy, Piotr Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA