Eksplozja w bloku w Łodzi, ranni policjanci i strażak

Autor: JM vid. x-news
REKLAMA
REKLAMA

W piątkowy wieczór, w jednym z mieszkań na osiedlu Bałuty przy ul. Przemysłowej w Łodzi, doszło do eksplozji. Mieszkańcy zostali ewakuowani. W wyniku zdarzenia, rannych zostało dwóch policjantów oraz strażak.

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przed godziną 19:00. Pomagali starszej kobiecie, która upadła i wymagała pomocy medycznej. W pewnym momencie, kobieta wskazała policjantowi miejsce, w którym trzyma dokumenty, by można było zabrać je do szpitala.

Wówczas, doszło do eksplozji w bloku. Policjant stracił palce u ręki, drugi z funkcjonariuszy oraz strażak zostali poparzeni.

Na miejsce natychmiast wezwano służby, w tym pirotechników. Pozostali mieszkańcy bloku zostali ewakuowani, odcięto dopływ prądu i gazu.

Jak się okazało, do wybuchu doszło, gdy policjant podniósł pudełko z dokumentami. W środku była substancja niewiadomego pochodzenia. Jak podaje PAP, nieoficjalnie mówi się, że syn kobiety był kolekcjonerem militariów. Policja aresztowała 39-letniego mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie niebezpiecznych materiałów pirotechnicznych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA