Zbierze się komitet PiS. "Naturalnym kandydatem Kaczyński. Jeśli nie, to Morawiecki"

Autor: Redakcja

W czwartek (07.12) zbierze się Komitet Polityczny PiS, aby rozmawiać o rekonstrukcji rządu. Jak mówią politycy rządzącej partii, kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński.

Kandydatem numer jeden w Prawie i Sprawiedliwości był, jest i będzie Jarosław Kaczyński
powiedziała Beata Mazurek, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

O nominacji Kaczyńskiego na szefa rządu przekonana jest również była premier Ewa Kopacz. Jej zdaniem to „najlepszy” moment dla Kaczyńskiego, by zostać premierem.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński powiedział z kolei, że ma nadzieję, iż rekonstrukcja zostanie przeprowadzona jeszcze przed świętami, bo - jak wskazywał - nie ma "sensu przedłużać stanu pewnego zawieszenia".
- Naturalnym kandydatem (na premiera - red.) jest prezes Jarosław Kaczyński, natomiast jakby prezes się nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki - oświadczył wiceszef PiS.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej zwróciła uwagę, że sposób postępowania z premier Beatą Szydło jest typowy dla PiS-u.
- Jarosław Kaczyński ma to do siebie, że chce każdemu z ministrów udowadniać, że są pionkami, których rozstawia na swojej szachownicy – stwierdziła.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA