Opozycja po zatrzymaniu gen. Pytela: Czas, by Antoni Macierewicz znalazł się na śmietniku historii

Autor: Redakcja

To sytuacja bezprecedensowa, pokazująca że prezydent Andrzej Duda nie mylił się, nazywając metody Antoniego Macierewicza metodami ubeckimi – powiedział Tomasz Siemoniak na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej, zwołanej po zatrzymaniu byłego szefa służby kontrwywiadu gen. Piotra Pytla.

Generał Pytel jest uczciwym oficerem, takie traktowanie go jest haniebne. Będziemy wnioskowali o zwołanie nadzwyczajnych posiedzeń sejmowej komisji obrony narodowej i sejmowej komisji ds. służby specjalnych. To jest krytyczny moment jeśli chodzi o Antoniego Macierewicza, domagamy się jego dymisji bardzo konsekwentnie, domagamy się dymisji całego rządu – stwierdził Siemoniak zapowiadając, że w czwartek (7.12) wniosek w tej sprawie złoży przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Prokuratura, służby specjalne, żandarmeria wojskowa wykorzystywane są w prywatnej wojnie Antoniego Macierewicza. Jest wielkim szkodnikiem dla polskiego bezpieczeństwa, ale jest też człowiekiem, wokół którego jest bardzo wiele znaków zapytania, dotyczących przeszłości i kontaktów jego współpracowników z dziwnymi osobami ze wschodu. Żądamy wreszcie reakcji od pana prezydenta, od pani premier – mówił Marcin Kierwiński, poseł PO.

Czas na dymisję Macierewicza, czas by minister Macierewicz skończył na śmietniku historii – zakończył Cezary Tomczyk, poseł PO.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA