Były premier Katalonii pozostanie w Belgii, mimo cofnięcia europejskiego nakazu aresztowania

Autor: Redakcja

Carles Puigdemont oświadczył, że pozostanie w Belgii wraz z czterema innymi niepodległościowymi przywódcami katalońskimi, pomimo wycofania europejskiego nakazu aresztowania, wystosowanego wcześniej przez rząd w Madrycie.

Jeśli hiszpański rząd wycofał europejski nakaz aresztowania, to dlatego, że wiedzą, że oskarżenia o rebelię i podżeganie do buntu nie mają podstaw w europejskiej praktyce. A więc czemu wicepremierzy Junqueres, Forn, Jordi Sanchez oraz Jordi Cuixart ciągle przebywają w areszcie? - dopytywał Puigdemont.
We wtorek (05.12) Sąd Najwyższy w Madrycie wycofał europejski nakaz aresztowania Puigdemonta oraz jego współpracowników: Antonia Comina, Lluisa Puiga, Meritxell Serret i Clary Ponsati.
Sędzia, który wycofał ENA, Pablo Llarena chciał uniknąć możliwości ograniczenia przez belgijski wymiar sprawiedliwości zakresu przestępstw, o które politycy mogą zostać oskarżeni, gdy wrócą do Hiszpanii. Jednocześnie hiszpański Sąd Najwyższy podtrzymał hiszpański nakaz aresztowania pięciorga polityków, co oznacza, że gdy wrócą do kraju, zostaną zatrzymani.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA