Starcia podczas marszu izraelskich osadników w miejscu zastrzelenia Palestyńczyka. Eskalacja zamieszek na Zachodnim Brzegu

Autor: Zioła

Na Zachodnim Brzegu w Autonomii Palestyńskiej doszło do eskalacji zamieszek między Palestyńczykami a osadnikami z Izraela. Konflikt zaostrzył się po tym, jak grupa Izraelczyków udała się na marsz zorganizowany przez aktywistę skrajnie prawicowej partii Otzma Yehudit, w miejscu, w którym parę dni temu izraelski osadnik zastrzelił Palestyńczyka. 

Około 50 Palestyńczyków - rozsierdzonych faktem, że Siły Obronne Izraela (IDF) pozwoliły na przemarsz Otzma Yehudit mimo nadania terenowi statusu "zamkniętej strefy wojskowej" - zaczęło rzucać w żołnierzy kamieniami i toczyć w ich kierunku płonące opony. W odpowiedzi żołnierze użyli gazu łzawiącego.
Palestyńskie media podają, że jeden z uczestników zamieszek został ranny, a jego stan jest krytyczny. 
30 listopada osadnik z Izraela zastrzelił Palestyńczyka. Strony podają różne wersje wydarzeń. Izraelskie wojsko oświadczyło, że Izraelczyk użył broni w obronie wędrujących po okolicy uczniów z opiekunami, w których Palestyńczycy rzucali kamieniami. Palestyńskie władze twierdziły z kolei, że zabity był rolnikiem, który pracował na swojej ziemi, gdy zaatakowała go grupa Izraelczyków.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA