Restauracje w Rzymie ugoszczą ubogich i bezdomnych. Zaserwują im darmowy obiad

Autor: EM
REKLAMA
REKLAMA

Z okazji Światowego Dnia Ubogich ustanowionego przez papieża Franiszka, 10 restauracji w historycznym centrum Rzymu, zaserwuje bezdomnym i ubogim darmowy obiad. Inicjatywa to pomysł lokalnego księdza, który sam codziennie oferuje darmowe posiłki w bazylice św. Eustachego.

Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest dziś po raz pierwszy i został ustanowiony przez papieża Franciszka, który z tej okazji zaprosił 1500 potrzebujących osób na niedzielny obiad w watykańskiej Auli św. Pawła.

Na to, by podobnie postąpiły lokalne restuacjacje wpadł ksiądz Pietro Siguarni z bazyliki św. Eustachego, który codziennie serwuje ciepłe posiłki potrzebującym w bazylice. Potrzebne produkty otrzymuje od właścicieli okolicznych sklepów i lokali.

Ksiądz poszedł do okolicznych restauracji w historycznym centrum Rzymu i spytał właścicieli, czy przyjmą w niedzielę ubogich i bezdomnych na darmowy obiad. Na apel odpowiedziało 10 lokali w pobliżu Senatu Włoch oraz Izby Deputowanych. Każda z restauracji przyjmie po kilkanaście osób.

Jak podkreśla ksiąz Sigurani, ważne, że potrzebujący będą sami mogli wybrać dania z kart. Jak mówi, jest to w pewnym sensie sposób na "odzyskanie przez nich godności". Przy stołach zasiądą obok włoskich deputowanych i senatorów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA