GUS podał dane dotyczące zaludnienia. Najmniej zaludniona gmina ma 4 mieszkańców na metr kwadratowy

Autor: NS
REKLAMA
REKLAMA

123 osoby na 1 kilometr kwadratowy wynosi gęstość zaludnienia w Polsce. To taki sam wynik, jak w ubiegłym roku. GUS opublikował raport "Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2017 roku". Najgęściej zaludnioną jest gmina w województwie mazowieckim, najmniej - w podkarpackim.

Według danych GUS, w Polsce jest 2478 gmin, z których najgęściej zaludnione są dwie z województwa mazowieckiego - Legionowo i Piastów, gdzie przypada po 3998 i 3946 osób na metr kwadratowy powierzchni.

Tuż za nimi uplasowały się: Warszawa, Pruszków, Mińsk Mazowiecki, Ząbki, Chorzów i Świętochłowice.

Najmniej zaludniona jest gmina Lutowiska w województwie podkarpackim, gdzie mieszkają zaledwie cztery osoby na metr kwadratowy.

W dalszym podziale, wśród gmin miejsko-wiejskich, na pierwszym miejscu znalazła się gmina Wołomin, a wśród wiejskich Andrespol z województwa łódzkiego.

Wśród powiatów, prym wiedzie powiat pruszkowski, a tuż za nim znalazł się powiat wodzisławski, mikołowski i będziński. Najmniej osób zamieszkuje powiat bieszczadzki.

Najgęściej zaludnionym miastem są Świetochłowice, gdzie mieszka 3805 osób na metr kwadratowy. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa (3391 osób), a podium zamyka Chorzów (3291 osób). Najmniej zaludnione jest Świnoujście (208 osób).

W klasyfikacji regionów, prym wiedzie województwo śląskie (370 osób na metr kwadratowy), dalej małopolskie (223 osoby) i mazowieckie (151 osób). Najniższą gęstość zaludnienia odnotowano w województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim (po 59 osób na metr kwadratowy).

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA